Nowy rozdział we współpracy pomiędzy PIP i ITD

Podpisy zostały złożone, więc rozpoczyna się nowy rozdział współpracy pomiędzy Państwową Inspekcją Pracy a Inspekcją Transportu Drogowego. W jakim zakresie obie instytucje przewidują współdziałanie? Co to oznacza dla zawodowych kierowców?

Kierowca pijany czy kierowca zmęczony? Zobacz cały eksperyment + raport

Nasz eksperyment pokazał różnice w aktywności pijanego i zmęczonego kierowcy. Na potrzeby naszego eksperymentu kierowcy zostali zmęczeni i… upici. Ale to, co stało się później, zaskoczyło nawet ekspertów!

Kierowca zmęczony vs kierowca pijany. Sprawdź nasz eksperyment.

Przyjmuje się, że czas reakcji osoby po ok. 17-20h pracy jest porównywalny z czasem reakcji osoby, która ma we krwi ok. 0,5 promila alkoholu. A po 24h pracy, taki jak osoba z 1 promilem.
Przeprowadziliśmy eksperyment czy rzeczywiście można porównać aktywność zmęczonego kierowcy do aktywności kierowcy pod wpływem alkoholu.

Poszkodowani przewoźnicy. Punktujemy błędy służb kontrolnych

W ostatnich paru miesiącach dużo słyszymy o Inspekcji Transportu Drogowego zwłaszcza w aspekcie  protestu inspektorów. Obraz jaki tworzy się z medialnego przekazu jest z jednej strony w wielkim skrócie taki, że inspektorzy transportu drogowego są pomijani przy podwyżkach, pomijani przy zmianie statutu ich pracy na służbę, taką jak policja.

Zmiany w sposobie prowadzenia dokumentacji pracowniczej

12 lutego 2019 r. wydaliśmy kolejną wersję naszego oprogramowania do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców. Najnowszy Tachospeed 2.91 zawiera szereg usprawnień i optymalizacji, aby Twoja praca na programie była jeszcze szybsza i wygodniejsza.

Kolejna akcja policji z wykorzystaniem naszego oprogramowania Tachospeed

We wtorek 29 stycznia 2019 r. odbyła się kolejna udana akcja Policji z wykorzystaniem oprogramowania Tachospeed. Podczas akcji Policjanci z Tychów i Sosnowca kontrolowali samochody ciężarowe, sprawdzając przede wszystkim czas pracy kierowców oraz ich stan trzeźwości. Jesteśmy dumni, że nasze oprogramowanie jest niezmiennie wykorzystywane przez służby mundurowe do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z oprogramowania Tachospeed korzysta w Europie 18 instytucji kontrolnych, w szczególności wspomniana wyżej Policja a także Inspekcje Transportu Drogowego, InspekcjeRead the full article..

Spotkanie Z Przedstawicielami Białoruskiego Bamap Vedy

W miniony czwartek 24.01.2019 r. w Tychach eksperci Infolab przeprowadzili szkolenie „Organizacja przewozu rzeczy i kontroli czasu pracy i odpoczynku kierowców w przypadku wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele białoruskiego „Centrum szkoleniowego dla kadry kierowniczej i specjalistów BAMAP-VEDY” a także dyrektor generalny naszego białoruskiego Partnera – firmy OOO „Intertrakt”.

Nowa strona tachospeed.pl

W tym tygodniu uruchomiliśmy naszą nową stronę tachospeed.pl Jesteśmy przekonani, że spodoba się Wam i będzie jeszcze bardziej intuicyjna. Przygotowaliśmy ją z myślą o obecnych i przyszłych użytkownikach programu Tachospeed jak również o osobach chcących poznać najnowsze zmiany w branży transportowej czy zapoznać się z interpretacjami przepisów i ich zmianami.