W ostatnim czasie jeden z naszych Klientów, realizujący zlecenie na terenie Niemiec, został skontrolowany pod kątem przestrzegania przepisów ustawy MiLoG. Przewoźnik został wezwany do przesłania niemieckim służbom kontrolnym pełnej dokumentacji związanej z wyliczeniem wyrównania do niemieckiej płacy minimalnej.

Wszystkie rozliczenia przygotowane zostały przez nasz Dział Rozliczeń (Tacholab sp. z o.o.) z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w oprogramowaniu Tachospeed. Jak wynika z protokołu kontroli, zakończyła się ona pełnym sukcesem i nie zostały nałożone na polskiego przewoźnika żadne kary finansowe.

Niemieccy inspektorzy potwierdzili poprawność wyliczeń dokonywanych przez Dział Rozliczeń w zakresie wyliczania płacy minimalnej zgodnie z przepisami ustawy MiLoG.

W przypadku zatrzymania do kontroli na terenie krajów UE, zachęcamy przewoźników do kontaktu z naszym Działem Rozliczeń pod nr +48 32 70-70-470

Zapisz się na darmowy newsletter Infolab

Będziesz otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę informacje o nowościach w naszej ofercie, nowych artykułach i najciekawszych newsach branżowych.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.