zmiany w dokumentacji pracowniczej

12 lutego 2019 r. wydaliśmy kolejną wersję naszego oprogramowania do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców. Najnowszy Tachospeed 2.91 zawiera szereg usprawnień i optymalizacji, aby Twoja praca na programie była jeszcze szybsza i wygodniejsza.

Najnowsza aktualizacja programu zawiera m.in. wprowadzenie szczegółowego podsumowania raportu kontrolnego ITD (podsumowanie naruszeń rozdzielono na 3 części w oparciu o zapisy nowego taryfikatora), czy optymalizację Raportu kontrolnego czasu pracy pod kątem wykrywania i prezentacji naruszeń czasu pracy. Ponadto, zgodnie ze zmianami Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 roku w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 2369), dodaliśmy możliwość wygenerowania informacji o liczbie godzin dyżuru oraz godzinie rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, o czym poniżej.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz.U. z 2018r. poz. 2369), wprowadzając zmiany w sposobie prowadzenia tej dokumentacji przez pracodawców. Jedną z nowości w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej jest wynikający z § 6 pkt 1a rozporządzenia obowiązek objęcia ewidencją czasu pracy informacje o liczbie godzin dyżuru oraz godzinie rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, ze wskazaniem miejsca jego pełnienia.[sociallocker id=”8330″] [/sociallocker]

Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów w przedmiocie ewidencji i rozliczania czasu pracy kierowców, wynikającym z wprowadzonych zmian legislacyjnych wprowadziliśmy w najnowszej wersji programu stosowne zmiany umożliwiające utworzenie odpowiednich list z informacją o dyżurach i miejscu ich pełnienia.

Jednocześnie należy pamiętać, iż zgodnie z § 19 przepisy rozporządzenia z dnia 10 grudnia 2018 r., stosuje się do dokumentacji pracowniczej pracowników, których stosunek pracy został nawiązany począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r. Natomiast do dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników pozostających w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia w stosunku pracy, zgromadzonych przed tym dniem stosuje się przepisy nowego rozporządzenia z wyłączeniem § 2-6. W tym bowiem zakresie, stosuje się przepisy obowiązujące przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia (§ 20).

Kliknij i poznaj najnowsze funkcje Tachospeed 2.91, najlepszego na rynku programu do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców.

Zapisz się na darmowy newsletter Infolab

Będziesz otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę informacje o nowościach w naszej ofercie, nowych artykułach i najciekawszych newsach branżowych.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.