Lista płac kierowcy

Masz pytania? Kontrolę ITD lub PIP? Potrzebujesz pomocy?

Wiele z tych firm poprzestaje na zarchiwizowaniu raportów ewidencji czasu pracy. Przy wzmożonych kontrolo to za mało.

Ewidencja czasu pracy powinna być podstawą do sporządzenia listy płac.

Sporządzenie poprawnej i zgodnej z aktualnymi ustawami, dyrektywami, prawem i zaleceniami ZUS i US nie jest czynnością ani łatwą ani szybką. Jednym z największych problemów kadrowych jest wyliczenia wynagrodzenia za pełny miesiąc, w momencie gdy zgodnie z wymaganiami ustawowymi, kierowca okazuje do kontroli na trasie dane tylko z ostatnich 28 dni.

Równie problematyczna okazuje się konieczność wynagradzania kierowców za różne dodatki i premie, jak na przykład dyżur. Nie jest oczywiste jak go wypłacać, czy i kiedy; czy dodatek to 50% i 100, a może odpowiednio 30% i 60%? Wiadomo, że najlepiej płacić jak najmniejsze, jednak zgodne z prawem. Wymaga to skomplikowanych wyliczeń, które dodatkowo utrudnia fakt, ciągle zmieniających się przepisów nie tylko na terenie Polski, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej i spoza niej.

Naprawdę lepiej oddać to w ręce specjalistów, którzy od lat na codzień zajmują się różnymi przypadkami. Mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, a przede wszystkim zależy im na interesie Twojej firmy, tak by doprowadzić do optymalizacji kosztów wynagradzania kierowców w Twojej firmie.


Skontaktuj się z nami.

Szybko przekonasz się, ile możesz zyskać – czasu, pieniędzy ale także spokoju, że wszystko jest prowadzone zgodnie z przepisami.

Nasze produkty

Sprawdź, jak jeszcze możesz z nami zyskać.