Lista płac kierowcy

Masz pytania? Kontrolę ITD lub PIP? Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się

przejdź na tacholab.pl

Wiele z tych firm poprzestaje na zarchiwizowaniu raportów ewidencji czasu pracy. Przy wzmożonych kontrolach to za mało.

Ewidencja czasu pracy powinna być podstawą do sporządzenia listy płac.

Sporządzenie poprawnej i zgodnej z aktualnymi ustawami, dyrektywami, prawem i zaleceniami ZUS i US ewidencji, nie jest czynnością ani łatwą ani szybką. Jednym z największych problemów kadrowych jest wyliczenie wynagrodzenia za pełny miesiąc, w momencie gdy zgodnie z wymaganiami ustawowymi, kierowca okazuje do kontroli na trasie dane tylko z ostatnich 28 dni.

Równie problematyczna okazuje się konieczność wynagradzania kierowców za różne dodatki i premie, jak na przykład dyżur. Nie jest oczywiste jak go wypłacać, czy i kiedy; czy dodatek to 50% i 100%? Wiadomo, że najlepiej płacić jak najmniejsze, jednak zgodne z prawem. Wymaga to skomplikowanych wyliczeń, które dodatkowo utrudnia fakt, ciągle zmieniających się przepisów nie tylko na terenie Polski, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej i spoza niej.

W temacie rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców, zdecydowanie lepiej oddać sprawy ręce specjalistów, którzy od lat zajmują się powyższą tematyką i znają problemy z nią związane. Mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, a przede wszystkim zależy im na interesie Twojej firmy, tak by finalnie doprowadzić do optymalizacji kosztów wynagradzania kierowców w Twojej firmie.


Skontaktuj się z nami.

Szybko przekonasz się, ile możesz zyskać – czasu, pieniędzy ale także spokoju, że wszystko jest prowadzone zgodnie z przepisami.